היסטוריה שירי ילדים

שירי ילדים הם גם סוג של שירי מבוגרים לדוגמא שירי יום הולדת שאנו המבוגרים תמיד שרים גם כן, ניתן לראות בשנים האחרונות מין חזרה לילדות וחיפוש אחרי נוסטלגיה בכל הקשור עם שירי ילדים. ניתן למצוא המון הורים בשנים האחרונות שנהנים להשמיעה לילדיהם או לתינוקותיהם שירים מפעם כמו שירים של עוזי חיטמן אשר ידוע כבר המון שנים על כישרונו ככותב וכמלחין ושיריו סוחפים אותנו אל ילדותינו בקלות.

המון שירים לילדים מקורם כמובן בעדות אשר מועברים בתורשה ממש כמו מאכלים מסורתיים, שירים אלו גם מאפיינים את אותה עדה מסוימת וגם מעבירה את ערכיה או ההיסטוריה של אותה עדה ישנם גם המון שירי ילדים אשר נכתבו עוד בימי הגלות היהודית ואנו עדיין שרים אותם היום וישנם שירים שנכתבו בילדותינו אשר אנו מעבירים אותם אל ילדינו היום וכמובן שגם בזמנם נכתבים עוד המון שירים שגם הם יעבירו הלאה מדור לדור אך שירי ילדים קלאסיים תמיד יישארו ויושמעו.

מה שמדהים ותמיד הדהים עם שירי ילדים הוא שמדובר במספר אקורדים מצומצם יחסים ומלל פשוט אשר בדרך כלל חוזר על עצמו מספר פעמים וכל זאת מצליח להקסים ילדים בקלות ואף לחשוף אותם אל דברים חדשים בצורה ידידותית ופשוטה ממש כמו בקריאת ספרים לדוגמא גמילה מחיתולים בעזרת שיר פשוט ונחמד או לימוד איברי הגוף בעזרת שירי ילדים פשוטים שמתאימים אפילו לפעוטות.

ישנם המון שירי ילדים קלאסיים ונוסטלגיים אשר ניתן למצוא אותם במספר שפות או שתורגמו משפה אחרת לשפה העברית כמו “עכביש קטן” ורבים נוספים.
ההבדל המשמעותי שניתן למצוא בין שירי ילדים של היום לעומת שירי ילדים של פעם היא שהיום ניתן למצוא המון סלנג שמתחבר יותר לרוח הצעירה מאשר פעם אשר ההעדפה הייתה לשפה מאוד גבוהה.


[google+1]
[facebook_like_button]

דרגו את השיר1 כוכבים2 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (No Ratings Yet)
Loading...

 שירי ילדים מומלצים ע”י הגולשים