שירי ילדים בישראל

שירי ילדים בישראל הוא ענף אשר צמח המון בשנים האחרונות וזה מתבטא בעיקר בהפקות הענק בחגים כמו מותק של פסטיבל ושלל שירי פסטיגל בתוספת מופעים עוצרי נשימה עם מיטב אומני הילדים אך מה שמקסים הוא שבשנים האחרונות חוזרים אל מיטב המלחינים כמו חיים נחמן ביאליק המשורר הבינלאומי ועוזי חיטמן ביצירותיו אשר כולנו גדלנו עליו אפילו בסדרת הטלוויזיה פרפר נחמד בה כיכב ואף שר את מיטב שיריו.

תעשיית שירי הילדים בישראל החלה להתפתח בשנות השבעים כאשר יצא לדרכו בפעם הראשונה פסטיבל שירי ילדים אשר נערך כל שנה בחג החנוכה ובו הופיעו ילדים אשר ביצעו שירי ילדים כמו משה דץ, בתור ילד, לצד אומנים מפורסמים של אותם זמנים עם הצלחתו של הפסטיבל בשנות השמונים החלו להופיע המון פסטיבלים אשר לא צלחו במיוחד עד להופעתו של הפסטיגל בשנת 1987 אשר גרר הצלחה גדולה עד היום ובגלל זה בעצם בוטל פסטיבל שירי ילדים.

השלב הבא בתעשיית שירי ילדים בישראל הוא כאשר פרצו אל חיינו קלטות הוידאו אשר בשלב מאוחר יותר הפכו לדיסק דיוידי, קלטות הילדים בשנות התשעים היו מאוד פופולאריים והיו המון אמנים אשר עד היום במשך יותר מעשור עדיין מככבים כמו חני נחמיאס, הופה היי ועוד רבים. שירי ילדים בישראל הם בדרך כלל שירים מחנכים ופשוטים המכילים מספר אקורדים מצומצם וכמו כן גם המלל הינו פשוט ונגיש כמעט לכל גיל על מנת לחשוף וללמד דברים חדשים בצורה פשוטה ונחמדה ותאפשר לילד אף לחזור על השיר בקלות. שירים לילדים הם גם שירי מבוגרים בהמון מובנים במיוחד כשמדובר בארץ ישראל אשר בסך הכל היא מדינה צעירה שבכל שנה אוגרת לעצמה שירי ילדים וכוכבי ילדים חדשים.דרגו את השיר1 כוכבים2 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (No Ratings Yet)
Loading...

 שירי ילדים מומלצים ע"י הגולשים

 

 • מחרוזת שירי ילדים מותק של פסטיבל

  דץ ודצה, מבצעים במסגרת של מותק של פסטיבל, מחרוזת שירי ילדים מתוך ההצגה של טיף וטף בארץ הדמיון. מדובר על השלאגרים ...

 • מלך קרוקודיל ושבעת בניו

  מלך קרוקודיל ושבעת בניו הוא שיר סיפור מתוך התוכנית רחוב סומסום שבוצע על ידי ישראל גוריון. השיר מספר על מלך קרוקודיל ...

 • שירי ילדים לחג שבועות

  אסף נוה שלום ידוע כזמר הבא של מוזיקה יהודית מקורית ושל שירי נשמה לחגים. אסף נוה שלום ישיק שלושה אלבומים: לרעות ...

 • הילדים של העתיד

  בפסטיגל 2011, השיר מספר אחד היה "game on – הילדים של העתיד" בוצעו אותו תובל שפיר ואליאנה תדהר. שירי פסטיגל רבים ...

 • שמלת השבת כבר אינה לבנה

  השיר הוא מתוך המחזמר לילדים "שמלת השבת של חנה'לה", מחזמר מבוסס על ספרו של יצחק דמיאל. הפזמונים שייכים לאהוד מנור והמוזיקה ...