קטעי מוזיקה קלאסית שילדכם יאהב

קטעי מוזיקה קלאסית שילדכם יאהבאם יש לכם ילד או ילדה מתחת לגיל 5, אתם בוודאי מודעים לכל השירים או סרטים המצוירים שהקטן מוקסם מהם ושהוא מזמזם בשמחה כל היום. למוזיקה הקלאסית תפקיד מהותי בהתפתחות הילדים, אז בין השירים האהובים שהם מנגנים עכשיו, הכירו כמה יצירות קלאסיות כי יש גם שירי ילדים מתאימים בז’אנר המוזיקלי הזה.
התוצאה תהיה מדהימה! ילדים נהנים להאזין למוזיקה קלאסית אם הם מגלים אותה בזמן. מתחיל בקטעים קצרים, תזמורתיים ומלודיים. אין צורך להכריח אותו להאזין לשירים קלאסיים, אלא להכניס אותם בהדרגה לחייו של הקטן.
תנו לו לגלות אותם בעצמכם בזמן שאתם משאירים את המוזיקה מושתקת כשאתם בבית, ספרו לו על גדולי המלחינים של העולם, והוא יבחר לבד בסגנון המוזיקלי הזה, שמפתח את דעתו כל כך, אבל בהחלט מעשיר את התרבות שלו.

להלן השירים הקלאסיים שילדים יאהבו מאוד

כרמן, ז’ורז’ ביזה
האופרה של כרמן היא אחת היצירות הפופולריות ביותר בכל הזמנים. תן לילד להקשיב לפתיח ללא מילים, זה יהיה מאוד כיף לו כי זה כמו שירים לילדים קטנים. החילוף בין המקצב הצבאי הערני לשיר הרומנטי, הופכים את כרמן דה ביזה לשיר מושלם שהילד יכול לצוף בקצב המוזיקה.

הדנובה הכחולה, יוהאן שטראוס השני
הדנובה הכחולה היא היצירה הידועה ביותר של יוהאן שטראוס ובעלת מראה נשף מרשים שכל ילד יתפוס ברגע שיקשיב לאקורדים הראשונים. אם לקטן לא נמאס לשיר או להקשיב לשיר של Frozen כל היום, אז השיר הקלאסי הזה יהיה לטעמו.

הספר מסביליה, ג’ואכינו רוסיני
עבור הורים רבים היום, המגע הראשון שלהם עם מוזיקה קלאסית היה כששמעו את השיר הנפלא הזה של רוסיני ששר באגס באני ואלמר פאד. גם בלי האפקטים המיוחדים של סרט מצויר, האופרה הספר מסביליה תרתק את הקטן.

מוזיקת לילה זעירה, וולפגנג אמדאוס מוצרט
גם אם הוא לא קצבי כמו שאר השירים עד כה, המוזיקה זאת של וולפגנג אמדאוס מוצרט זה כמו שירי ערש לילדים ומשדר רוגע וילדים יעריכו זאת.

וויליאם תל, ג’ואכינו רוסיני
וויליאם טל, יצירתו המפורסמת של רוסיני, תפנה לילדים בגלל השיר שיתפוס אותם מיד, כי הוא מרמז על התחושה שאתה רוכב על סוס.

ריקוד הונגרי מס’ 5, יוהנס ברהמס
הודות לשיר הערש המפורסם שלו, ברהמס הוא כנראה מלחין של מוזיקה קלאסית שילדכם שמע כשהיה עדיין תינוק. הגרסאות התוססות והקו המלודי יהפכו את הריקוד ההונגרי מס’ 5 לפופולרי מאוד בקרב ילדים.

מעוף הדבורה, ניקולאי רימסקי-קורסקוב
מעוף הדבורה הוא עוד שיר קלאסי שדומה לכל שירים שמחים לילדים וילדים יבינו מיד בשל העובדה שהוא כמו סיפור.

מאת: נטשה קירילנקו – מורה למוזיקה ואמא ל-2 שאוהבים שירי ילדים

דרגו את שיר
[Total: 1 Average: 5]