5 דברים על שירים לתינוקות שאולי לא ידעתם

5 דברים על שירים לתינוקות שאולי לא ידעתםתינוקות עושים את דרכם לעולם הזה, בצורה מפוארת ובו בזמן רועשת: בבכי ובצרחות. למרות שהם לא נשמעים כמו מוזיקה בכלל, הבכי שלהם מהרגע הראשון של החיים אינו אלא הסימנים הראשונים לכך שהמוזיקה היא מולדת ושצלילים אלו הם ביטויים מתחילים של מוזיקליות. לתינוקות יש את היכולת המקומית ליצור מוזיקה בצורה של בכי, בכי, צחקוקים.
כשם שיש להם פוטנציאל ליצור מוזיקה, הם בנויים לקבל מוזיקה. איך בדיוק אתה תוהה. ובכן, מחקרים מראים שתינוקות פתוחים לשינויים בקצב ויכולים להבדיל בין עוצמת קול, שירים, אני יודע מתי להתחיל ומתי שיר מסתיים. ניתן לראות בעין בלתי מזוינת את יכולתם להאזין למוזיקה ולהגיב למוזיקה מימי החיים הראשונים.

1. יתרונות ארוכי הטווח של מוזיקה בהתפתחות התינוק

שירים לתינוקות לא רק מקלים על הלחץ של ההורים ששרים אותם אלא גם מרגיעים את הילדים ומשרה מצב של רוגע. מחקר בעניין זה מראה ששירי סווינג נפלאים משפרים את הנשימה ואת תפקוד הלב.

2. חשוב שההורים ישירו לילדים שירים בנוסף או ביחד עם שישים מיוטיוב

כדאי לשיר לתינוקות, כי הם מזהים את קולם של ההורים, בעיקר של האם וזה נותן להם תחושת ביטחון וגם מחזק את הקשר הרגשי בינו לבין האם. היו כמה שיותר נוכחים, כהורים, כשאתם שרים לילדים שלכם. הם אוהבים העוויות, קליטים לטוני קול שונים ולא יעשו דבר מלבד לעורר את תהליך ההתפתחות הטבעי שלהם.

3. ילדים שנחשפים למוזיקה בשלב מוקדם, מפתחים את כישורים הקוגניטיביים

הם יוכלו לשפר את הזיכרון שלהם הרבה יותר מהר, הם יוכלו לזהות שיר אחרי האקורדים הראשונים. יכולת זו תעזור להם גם מאוחר יותר, בגיל הרך או בבגרות כי כישורי החשיבה שלהם יוכשרו הרבה יותר בעזרת מוזיקה. הם ילמדו הבנה וחשיבה טובים יותר באופן כללי.

4. שירים לילדים עוזרים לתינוקות לבטא את רגשותיהם טוב יותר

גם אם לילדים אין עדיין שפה ולא יכולים לייצר משפטים בצורה קוהרנטית, הם לא יכולים עדיין לומר מילים בודדת באופן קונקרטי אבל הם יכולים להבדיל בין שיר עצוב לשיר עליז. ילדים יכולים להבין את ההבדל אם מקשיבים לשיר עם קצב או אם מדובר על שירים שקטים לילדים שבדרך כלל מרגיעים אותם.

5. צעצועים כלי נגינה והתפקיד שלהם

צעצועים כלי נגינה ילמדו תינוקות דברים חדשים: אם טמבורין זז, הוא יעשה רעש. אם תלחץ על דש פסנתר צעצוע, אותו דבר יקרה. אם תפגע בתוף ביד, הוא ישמיע רעש חדש. צליל המוזיקה עוזר לילדים בכל הגילאים להתמודד עם מצבי לחץ כמו הליכים רפואיים או ביקורים בבית חולים או כאשר הם סובלים מכאבים כלליים. זה עוזר להם להירגע ומסיח את דעתם ממה שקורה בפועל באותו הרגע.

מאת: ורד סגלוביץ

דרגו את שיר
[Total: 1 Average: 5]