מדוע תינוקות אוהבים שירי ערש לילדים?

מדוע תינוקות אוהבים שירי ערש לילדים?זוכרים שירים לפעוטות? לא משנה היכן ומתי נולדת, רוב הסיכויים שבתור ילד, ההורים עזרו לך להירדם עם שירים הנקראים שירי ערש לילדים. לרוב שירי ערש מורכבים מכמה פסוקים פשוטים וקצביים בליווי תנועה עדינה קדימה ואחורה, בתנופה או בזרועות. בשנים האחרונות המוזיקה של גדולי המלחינים בעולם או מוזיקה קלאסית מועדפות לפעמים על ידי ההורים או המטפלות בילדים. מתברר שהיו שירי ערש לילדים שהולחנו במיוחד על ידי אמנים ידועים או ידועים פחות, אבל שהיה להם את הכישרון להלחין ולשיר שירים שקטים לילדים.

תפקדים של שירי ערש לילדים

מחקרים שונים ברחבי העולם הוכיחו מדעית לגבי שירי ערש שהם מאוד עילים ויש להם תפקידים חשובים בחייו של ילד. אולי כבר חשבתם שיש יתרונות אם הילד הולך לישון בצלילים של שירי ערש לילדים אבל זה לא רק היתרון שהוא יירדם מהר יותר אלה יש עוד מספר תפקידים שחשוב לדעת ולהבין אותם:
• עוזר לווסת את הרגשות של התינוק
• זה פועל ליצירת קשר חזק יותר בין הורה לילד
• שירי ערש עוזרים לבסס שגרה
• שירי ערש ממריצים התפתחות קוגניטיבית של הילדים
• שירי ערש משפרים את תשומת לב של התינוק
• שירי ערש מפתחים את החוש המוזיקלי
• שירי ערש מפחיתים את רמות הלחץ והחרדה
• שירי ערש מרגיעים את התינוק ומאפשרים שינה טובה

איך לבחור שירים לתינוקות?

בהתחשב במגוון הרחב של שירים לתינוקות, יהיה חבל להגביל את עצמך לבחירת שירים רק לפי הקצב והמילים. נסו לבחון מקרוב ולבחור שירים בנושאים שונים ובדקו את התגובה של היליד כאשר הוא מאזין לכל שיר. נסו למצוא שירים שדומים לשי שנראה לכם שהילד אוהב כי חייב לגוון.
ייתכן שהורים נתקלו בבעיה זו פעמים רבות ולא ידעו בדיוק איזה ז’אנר יעדיף ילדם. תוכלו לבחור בין מזמורים, מוזיקה קלאסית למגוון רחב של תרבות מוזיקה, מוזיקה מודרנית או אפילו מוזיקה עממית.
ניתן למצוא כאן באתר מאות שירים לילדים שהפכו יותר ויותר פופולריים ומוערכים על ידי הורים וילדים. היום ניתן להאזין לשירים בכל רגע, דרך הטלפון החכם ואין צורך להוריד אותם או לקנות דיסקים. פשוט כנסו לאתר שלנו וכך תוכלו לחסוך זמן ואנרגיה, והקטנים יכולים להאזין להם מתי שהם רוצים.
בנוסף תוכלו ללמוד ולשיר לילדכם כל שירי ערש לילדים בכל הזמנים, חשוב לזכור שמדובר בשירים חינוכיים, יפים, אמיתיים, מה שעוזר בעיקר להתפתחות התינוק.

מאת: אורנה ברון, אמא של רחל ורז

דרגו את שיר
[Total: 1 Average: 5]