שירי ילדים בישראל

שירי ילדים בישראלשירי ילדים בישראל הוא ענף אשר צמח המון בשנים האחרונות וזה מתבטא בעיקר בהפקות הענק בחגים כמו מותק של פסטיבל ושלל שירים של פסטיגל בתוספת מופעים עוצרי נשימה עם מיטב אומני הילדים אך מה שמקסים הוא שבשנים האחרונות חוזרים אל מיטב המלחינים כמו חיים נחמן ביאליק המשורר הבינלאומי ועוזי חיטמן ביצירותיו אשר כולנו גדלנו עליו אפילו בסדרת הטלוויזיה פרפר נחמד בה כיכב ואף שר את מיטב שיריו.

התפתחותו של תחום של השירים לילדים בישראל

תעשיית שירי הילדים בישראל החלה להתפתח בשנות השבעים כאשר יצא לדרכו בפעם הראשונה פסטיבל שירי ילדים אשר נערך כל שנה בחג החנוכה ובו הופיעו ילדים אשר ביצעו שירי ילדים כמו משה דץ, בתור ילד, לצד אומנים מפורסמים של אותם זמנים עם הצלחתו של הפסטיבל בשנות השמונים החלו להופיע המון פסטיבלים אשר לא צלחו במיוחד עד להופעתו של הפסטיגל בשנת 1987 אשר גרר הצלחה גדולה עד היום ובגלל זה בעצם בוטל פסטיבל שירי ילדים.
שירי ילדים בישראל מהווים אחד מכלי החינוך והבידור הפופולריים ביותר עבור ילדים, והם משמשים ככלי לימוד, כיף, ויצירתיות בחיי היום יום של הילדים.

השלב הבא בתעשיית שירי ילדים בישראל הוא כאשר פרצו אל חיינו קלטות הוידאו אשר בשלב מאוחר יותר הפכו לדיסק דיוידי, קלטות הילדים בשנות התשעים היו מאוד פופולאריים והיו המון אמנים אשר עד היום במשך יותר מעשור עדיין מככבים כמו חני נחמיאס, הופה היי ועוד רבים. שירי ילדים בישראל הם בדרך כלל שירים מחנכים ופשוטים המכילים מספר אקורדים מצומצם וכמו כן גם המלל הינו פשוט ונגיש כמעט לכל גיל על מנת לחשוף וללמד דברים חדשים בצורה פשוטה ונחמדה ותאפשר לילד אף לחזור על השיר בקלות. שירים לילדים הם גם שירי מבוגרים בהמון מובנים במיוחד כשמדובר בארץ ישראל אשר בסך הכל היא מדינה צעירה שבכל שנה אוגרת לעצמה שירי ילדים וכוכבי ילדים חדשים.

התפקיד של שירי ילדים בישראל

שירי ילדים בישראל משמשים בתפקידים מרובים ומגוונים בתרבות ילדים ובחינוך הילדים במדינה. הם מספקים ערכים חינוכיים, תוכן תרבותי, וחוויות רגשיות לילדים.
הנה כמה מהתפקידים הראשיים של שירי ילדים בישראל

שירי ילדים מעברים ערכים חינוכיים

שירי ילדים בישראל יכולים להכיל מסרים חינוכיים, כמו הוגנות, יציבות, אהבה לחבר ולסובלנות. הם יכולים לסייע בהבנת הילדים למושגים כמו יופי הפנים הפנימי והחיצוני, זהות, ידע על הסביבה, וערכים חברתיים.

שירי ילדים עוזרים ללימוד שפה ותרבות

שירי ילדים בעברית מקנים לילדים היכרות עם השפה והתרבות היהודית והישראלית. הם מקנים ילדים בארץ ובחו”ל הזדמנות ללמוד ולשפר את ידעם בעברית.

שירי ילדים מפתחים את אהבה למוזיקה, תרבות ולאמנות

שירי ילדים מספקים לילדים הזדמנות להכיר במוזיקה ולשיפור היכולות המוזיקליות שלהם, כולל התנסות בשירה ובכלי נגינה. שירי ילדים גם מייעצים ומסייעים בניהם להבין את התרבות.

שירי ילדים בישראל מסייעים בניית זהויות תרבותיות

שירי ילדים משמשים גם כדי ליצור זהויות תרבותיות בילדים. הם מעצבים את החוויות הקרובות ביותר ללב הילד, ומיוותרים חיבורים עם מסורת ישראלית ויהודית.

שירי ילדים מספרים על חוויות חברתיות ואמפתיה

שירי ילדים מספקים גם הזדמנות לחוות חוויות חברתיות ולהתרגש מאותן סיפורים ושירים. הם יכולים לסייע לילדים לפתח אמפתיה ורגישות לחוויות של אחרים.

מאת: אביבה גיל

דרגו את שיר
[Total: 3 Average: 5]